Bed & Breakfast och Vandrarhem

Hos oss finner du lugn och ro. Hamburgö är en skön ö och Hamburgö Gamla Skola ligger mitt på denna ö, vackert inbäddad i frodig grönska mellan urbergskullar. Skolan byggdes 1909 och bär på mycken charm. Vi öppnade vår verksamhet 1999, så i år 2019 firar vi 20 år medan Skolbyggnaden fyller 90.

Här finns slingrande stigar och fina stränder för bad och fiske. Vi har uppvuxen trädgård, med gott om plats för var och en. Öarna runt Hamburgö sköljs av Skageracks klaraste böljor, och skärgården kanske är kustens allra mest inbjudande!

Vill du ha mer fart och fläkt finns Hamburgsund på gångavstånd, och mer därav i Fjällbacka, Grebbestad eller Smögen.

I våra rum med egen dusch och toalett ingår lakanset/handduk, frukostbuffé och slutstädning.

I övriga rum kan du sköta om detta på egen hand, eller kanske köpa till frukosten?!

Vår frukostbuffé är riklig, ekologisk och närproducerad så långt som möjligt.

Och vi bakar vårt dagliga bröd…

För priser och rumsbeskrivningar, se ”Rum” och ”Prislista